X
X

PRZYPOMNIJ HASŁO

Wpisz adres e-mail, na który został zarejestrowany profil.

X

REJESTRACJA PROFILU DLA LEKARZA

PROKTOLOGICZNE

PROKTOLOGICZNE

W ostatnich kilku dziesięcioleciach liczba osób cierpiących na nawracające dolegliwości proktologiczne stale wzrasta. Dzieje się tak w dużej mierze na skutek współczesnych zmian cywilizacyjnych zachodzących w zamożnych społeczeństwach. Z ostatnich badań wynika, że na chorobę hemoroidalną cierpi ponad 70% społeczeństwa.

 

Jeszcze do niedawna schorzenie to występowało głównie u osób w podeszłym wieku. Dzisiaj wiadomo, że chorują także ludzie młodzi. Obecnie hemoroidy uchodzą za chorobę cywilizacyjną. Do ich powstawania przyczyniają się głównie niewłaściwe nawyki żywieniowe, mała zawartość przyjmowanego błonnika i niewystarczająca ilość płynów, siedzący tryb życia połączony z brakiem ruchu, parcie podczas wypróżniania oraz wrodzona lub nabyta słabość tkanki.

 

W leczeniu hemoroidów stosuje się głównie leczenie zachowawcze, farmakologiczne oraz zabiegowe (nieoperacyjne). Tylko ok. 10% pacjentów wymaga interwencji chirurgicznej. Kluczem jednak do efektywnego leczenia jest wybór właściwej kuracji.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami.