X
X

PRZYPOMNIJ HASŁO

Wpisz adres e-mail, na który został zarejestrowany profil.

X

REJESTRACJA PROFILU DLA LEKARZA

Medivag® gel

Medivag® gel

 

6 jednorazowych aplikatorów dopochwowych

 

Medivag® gel jest niehormonalnym wyrobem medycznym w postaci żelu, stosowanym dopochwowo w przypadku zaburzeń odczynu środowiska pochwy związanych m.in. z przebytymi zabiegami chirurgicznymi, chemioterapią czy okresem menopauzalnym. Pomocniczo przy antybiotykoterapii i profilaktyce infekcji intymnych.

 

Dzięki zawartości kwasu mlekowego, Medivag® gel stabilizuje kwaśny odczyn środowiska pochwy, przywraca i wzmacnia naturalną florę bakteryjną, przez co pomaga zapobiegać infekcjom intymnym i niweluje nieprzyjemny zapach. Odpowiednio dobrana kompozycja składników receptury produktu wspomaga odbudowę nabłonka pochwy, działa nawilżająco i łagodząco w przypadku wystąpienia zaczerwienień, suchości, podrażnień, swędzenia miejsc intymnych czy dyspareunii (odczuwania bólu w trakcie stosunku płciowego).

 

Dawkowanie:
Medivag® gel stosuje się 1 raz dziennie, przez 6 dni, przed snem, po zakończeniu dopochwowego leczenia przeciwzapalnego lub podczas stosowania antybiotykoterapii. Profilaktycznie 1 raz, co drugi dzień, przez 12 dni. W przypadkach koniecznej dłuższej profilaktyki przeciw nawrotom infekcyjnym, 3 razy w tygodniu, przez 2 miesiące.

 

Medivag® gel jest dostępny w aptekach, bez recepty.